1. Friends

  Friends

  İMDb : 7.9 10 Sezon  -   234 Bölüm

  1994 yılında çekilmeye başlayan ve 2004 yılına kadar 10 sezon çekilen dizi eğlenceli bir komedi sitcom dizisidir. Oldukça başarılı kadrosu ile yıllarca gülmemizi sağlamış güzel bir yapıttır. Marta Kauffman ile David Crane tarafından üretilen kaleme alınan dizi birçok ülkede yayımlanmıştır. Dizi 20li yaşlarında olan 3 erkek ve kadını konu etmektedir. New York’ta yaşayan bu 6 kişi birbirinden oldukça farklı karakterlere ve hayat hikayelerine sahiptir. Ancak bir şekilde yolları kesişmiştir. Bu 6 gencin yaşadığı komik maceraları ekrana taşıyan dizide Jennifer Aniston gibi ünlü oyuncularda er almaktadır. Courteney Cox Arquette ve Lisa Kudrow’un rol aldığı friends dizisinde Matt LeBlanc ile Matthew Perry’de başrolleri paylaşmaktadır.
  Friends 10.0 / 10 1 kullanıcı oyu.
  10.0
  ( Toplamda 1 oy verildi. )

      7.9   357

Background
 1. Dizinin ilk sezonunda karakterleri tanıyarak onların yaşamlarının nasıl kesiştiğini öğreniyoruz. Friends 1. Sezon ilk gelişme Rachel’in diş doktoru olan sevgilisi ile evlenmemesi ve lise arkadaşı olan Monica’nın evine gelmesi ile başlıyor. Bu sırada Monica’nın abisi olan Ross hamile olan eşinin eşcinsel ilişkisi olduğunu öğrenip ayrılıyor. Abisinin okul arkadaşı olan Chandler ise Monica’nın komşudur. Joey ise Chandler’in ev arkadaşıdır. Ekibin son üyesi ise Phoebe David ile tanışmak isteyen bir kadındır. Onun olmayışı ile diğerlerinin arasına katılarak maceralara başlanır. Friends 1. sezon genel olarak her karakterin tanıtımı ve yaşamı ile hayata bakışını komik bir diller izleyiciye sunmaktadır. Yeni bir araya gelen bu 6 kişi birbirlerine ısınmaktadır.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Dizinin ikinci sezonu Ross’u havalimanından karşılamaya giden Rachel’in onun Julie ile birlikte olduğunu öğrenmesi ile başlayarak devam ediyor. Genel olarak ilişkisi sorunsuz gitse de Rachel tarafından alkollü bir zamanda aranan Ross onun duygularını öğreniyor ve sevgilisinden ayrılıyor. Bu sırada iki kadın arasında kalan Ross arkadaşlarına uyup artı eksi listesi yaparak bir seçim yapmaya çalışıyor. Bunu öğrenen Rachel sinirleniyor. Friends 2. Sezon Ross’un Rachel’i eskiden beri sevdiğini gösteren bir video kaydının bulunması ile sürüyor. Bu durumda Rachel ve Ross ilişkilerini yaşamaya başlıyor. Diğer karakterlerden Joey bir dizide rol alma teklifi alında zengin olacağını düşünerek ayrı bir eve çıkıyor ancak işler pek tahmin ettiği gibi gitmiyor.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Dizinin 3.sezonunda Rachel Bloomingdale’de çalışma hayatına atılmaktadır. Burada iş arkadaşı olan Mark ile tanışıp yakınlaşmaya başlar. Bu sırada Ross kıskançlık krizlerine girmektedir. Bunun etkisi ile Chloe ile bir gece geçirir. Bu durum ikilinin arasını açacaktır. Diğer taraftan Phoebe bir kardeşi olduğunu öğrenir ve bunun peşine düşer. Araştırma yaparak çok daha ileriye giderek sezonun sonlarında annesini bularak tanışacaktır. Monica geçen sezon birlikte olmaya başladığı babasının milyoner arkadaşı ile ilişki yaşamaya devam ederken Joey ise rol aldığı dizide tanıştığı Kate ile ilişki yaşamaya başlayacaktır. Friends 3. Sezon sonraları doğru ikisi de birlikte olduğu kişilerden ayrılacaktır. Bu sırada Ross ile Rachel’e dönmek için çaba harcamaktadır.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Dizinin bu sezonunun hemen başında Ross ile Rachel barışmaktadır. Ancak Rachel yazdığı mektupta tüm sorumluluğu Ross’un almasını ister. Ross mektubu tam okumadan evet öyle dese de sonradan tüm sorumluluğu almaktan şikayetçi olur ve yeniden ayrılırlar. Bu sırada annesini diğer sezonun sonunda bulan Phoebe annesine olan kızgınlığını yenemiyordur. Bu sırada Joey aynı zamanda Chandler’in de aşık olduğu Kathy ile ilişkiye başlaması ikilinin aralarını bozmaktadır. Friends 4. sezon içerisinde Monica bir restoranda şeflik yapmaya başlamıştır. Aynı zamanda Rachel birlikte olduğu Joshoua evlenme teklif eder ve olumsuz yanıt alır. Sezon sonunda Monica ile Chandler arasında bir ilişki başlar ve sezon bu şekilde biter.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Yeni sezonun ilk bölümleri aralarında yeni başlayan Monica ile Chandler’in ilişkilerini gizlemeleri ile başlamaktadır. İlk olarak Joey ilişikilerini öğrenin bunun arkasında Rachel de ilişkilerini öğrenir ve sonrasında Phoebe ilişkilerini öğrenir. Sonunda bilmeyen kalmaz. Rachel yeni bir iş deneyimine başlarken Ross evliliğini bitiriyor. Joey yeni bir rol teklifi aldığı film için Vegas’a gideceğini söylüyor. Ancak film iptal olsa da gerçeği arkadaşlarına söyleyemiyor. Vegas’a giderek bir iş buluyor ve çalışmaya başlıyor. Joey’i merak eden arkadaşları onu görmeye Vegas’a gidiyor. Friends 5. sezon evlenmek için klişeye giden Monica ve Chandler orada sarhoş olup evlenen Rachel ve Ross’u görüp bu fikirlerinden vazgeçiyorlar.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Geçen sezonun sonunda sarhoş bir şekilde evlenen Ross ve Rachel bu sezon yaptıkları evliliği bitirmekle uğraşıyorlar. Ross üçüncü sefer boşanmak istemediği için bunu ertelemeyi düşünüyor. Ancak Rachel bu konuda sakin kalmayarak boşanmayı gerçekleştiriyor. Bu sırada evlenmekten vazgeçen Monica ile Chandler birlikte yaşamaya başlıyorlar. Boşanan Rachel ise Phoebe’ye taşınır. Friends 6. sezon Phoebe’nin evinde çıkan yangın nedeni ile Monica ve Chandler’in yanında dönen Rachel’i durumu ile devam etmektedir. Bu sırada üniversitede ders vermeye başlayan Ross öğrencisi ile ilişkiye başlar. Joey ise bir televizyon şovunda oynamaya başlıyor. Sezon sınunda Chandler Monica’ya evlenme teklifi ediyor. Aynı zamanda Monica’ya da eski eşi aşkını itiraf ediyor Monica arada kalsa da Chandler’in teklifini kabul ediyor.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Bu sezonun başlarındaki bölümlerde evlenme teklifinin kabul edilmesi ile evlilik hazırlıklarına başlayan Monica ile Chandler’in evliliklerini izliyoruz. Ancak evlenme fikrine alışmaya Chandler düğün günü ortadan kayboluyor. Bu sırada olayı bilmeyen arkadaşları büyük bir telaşla Chandler’i aramaktadırlar. Sonunda bulunan Chandler evlilik fikrine alışıyor ve merakla beklenen düğün gerçekleşiyor. Bu sırada Joey sürdürdüğü şov programının iptal olduğunu öğreniyor. Ancak eskiden oynadığı diziye dönebiliyor. Ancak oynadığı karakter bir hasta ve komada yatıyor. Rachel Joey ile yaşamaya devam ederken Phoebe evine taşınıyor. Friends 7. sezon finalinde Monica ve Chandler sonunda evleniyorlar. Sezonun sonunda yapılan düğün günü ise Rachel’in hamile olduğunu öğreniyoruz.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Yeni sezon diğer sezonun sonunda hamile olduğunu öğrendiğimiz Rachel’in durumu ile başlamaktadır. Tüm sezonu bunun üstüne kurgulayan yazarlar sezon sonunda Rachel’in doğumu ile sezonu bitirmektedir. İlk zamanlar çocuğun babası konusunda kimseye bilgi vermeyen Rachel sonunda çocuğun babasının Ross olduğunu açıklar. Bu durum Rachel ile Ross’un ilişkilerini canlandırır. Friends 8. sezon ikilinin bebek için birlikte yaşama kararı ile gelişmeye başlar. Bu arada birlikte yaşamadığı Rachel’a karşı hisler beslemeye başlayan Joey’in duyguları karşılıksızdır. Rachel’in sorunlu olan hamileliğinin sonunda gecikme sürprizi yaşansa da sonunda Emma dünyaya gelir. Bu sırada doğuma tanıklık eden Chandler ve Monica’da çocuk sahibi olmaya karar verirler.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Yeni sezon çocuk sahibi olma kararı veren Monica ve Chandler’in bu konudaki çabalarını ekrana sunmaktadır. Başarısızlıkla sonuçlanan bu denemeler ikisinin de moralini bozmaktadır. Çocuklarının olmayacağını öğrenen çift evlat edinmeyi düşünecektir. Bu sırada Joey sayesinde Mike ile tanışan Phoebe bir ilişkiye başlayacaklardır. Çocukları için bir arada yaşamakta olan Rachel ve Ross yaşadıkları tartışma ile evlerini ayırma kararı alırlar. Friends 9. sezon çocuğunu da alarak Joey’in yanına taşınan Rachel’in Joey’e karşı bir çekim hissetmesi ile son bulacaktır. Bu sırada Ross aynı meslekte olduğu Charlie ile tanışarak ona aşık olur. Sezonun sonunda tüm arkadaşlar Ross’un verdiği konferansa gider. Burada Rachel Joey’e duygularını açacaktır.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. 9.sezonun kaldığı yerden devam eden dizide Rachel ve Ross ilişkilerini birbirine anlatmaya karar verse de bunu başaramazlar. Ross Rachel’in Joey ile olan ilişkisini onlar öpüşürken görüp öğrenir. Pek hazmedemese de buna alışmaya çalışır. Bu sırada Rachel ve Joey ilişkilerini bu şekilde devam edemeyerek dost olmaya karar verirler. Ross’da Cherlie ile ayrılmaktadır. Friends 10. Sezon güzel bir ilişkileri olan Mike Phoebe’ye evlenme teklif eder ve kabul ederek evlenirler. Bu sırada işten ayrılan Rachel Paris’te iş bularak gitmek istese de Ross bunu istememektedir. Ancak bir şekilde birbirlerinden ayrılamaz ve aşklarını itiraf ederler. Sezon ve dizi Monica ve Chadler ile tüm ekibin evlerinden taşınması ve hepsinin son bir kahve için bir araya gelmesi ile biter.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
Yorum Alanı

Film izle

İf you think some videos is copyrighted, send us email and allow us 3 working days to delete the video. Özel bir paylaşım platformu olarak kurulmuş sitemiz, kendi sunucuları üzerinde video yükleme işlemleri gerçekleştirmemektedir. Paylaşım amacı ile youtube.com veya yahoo.com gibi platformlar üzerinde paylaşılmış video kaynakları seçilmektedir. Bu seçimler arasında da sitemizi takip eden kullanıcılarımızın tercihlerini ve taleplerini göz önünde bulundurarak video listeleri oluşturuyoruz. Bu kapsamda yerli ve yabancı filmler ile keza yerli ve yabancı diziler listeler içerisinde yer almaktadır. İnternet üzerinde film ve yabancı dizi eserlerini izleyebilmeniz amacı ile hizmet veren bir paylaşım platformu olarak kendi sunucumuz üzerinde asla yükleme gerçekleştirmiyoruz. Bu nedenle filmdizievi1.com sayfası olarak hiçbir yasal hükümlülüğe sahip olmadan hizmet veriyoruz. Amacımız sadece var olanı yine yasal koşullar ile kullanıcılarımıza ulaştırmaktır. Bu nedenle telif hakkı sahipleri ve yayın sahipleri istedikleri her zaman videolarının kaldırılması için sitemize başvuru gerçekleştirebilirler. Yapılan başvurular sonrasında istek üzerine film ve dizi yayınları 3 iş günü içerisinde sitemiz üzerinden kaldırılacaktır. Etkileyici bir görsellik ve sürükleyici bir takip oluşturan dizileri izlemek için özellikle yabancı diziler ülkemizde çok daha fazla izleyici kitlesi oluşturmaktadır. Yabancı dizilerin ortaya koyduğu görsel kalite ve teknolojik imkanların çok daha yüksek şekilde kullanılması sonucunda diziler daha özel bir hale gelmektedir. Bu nedenle sitemizde film izle fırsatları için en güncel yapımları her zaman bulabileceksiniz. Özellikle ödüllü filmler ile film izle keyfiniz katlanacaktır.

Dizi izle

En çok takip edilen ve dünyada en çok ilgi çeken yabancı diziler ile birlikte yerli yapımlar içinde dizi izle seçenekleri sitemizde yer almaktadır. Talep edilen ve beğeni ile izlenen her yapım için yabancı diziler ve yerli diziler her zaman sitemiz üzerinde yer alacaktır. Sitemizde verilen hizmetlerin temel amacı kullanıcılarımıza her zaman en iyi yayınları ve en kaliteli görüntüleri sunmaktır. Bu kapsamda paylaşımı gerçekleştirilen videoların her zaman HD kaliteye sahip olmasına çok yüksek özen gösteriyoruz. İnternet üzerinde yer alan ücretli platformlardan veya sinema gibi kurumlardan yüksek ücretler ile yararlanamadığınızda ücretsiz film izle seçenekleri için sayfamızdan hizmet alabilirsiniz. Sitemiz sizin için dizi izle seçenekleri ile birlikte her zaman hd film izle seçenekleri de sunmaktadır. Bu kapsamda özellikle daha keyifli bir seyir için altyazılı seçenekler yer almakla birlikte Türkçe dublaj film izle seçenekleri de bulunmaktadır.

Yabancı Dizi izle

Güzel bir iş gününün sonunda evinizde rahatlıkla film seyredebilmek veya dizi seyredebilmek için yabancı dizi izle seçenekleri ile birlikte film izle seçeneklerini bir arada bulabilir ve rahatlıkla seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sitemiz paylaşımı gerçekleştirilen her video ile ilgili net bilgiler de paylaşmaktadır. Bu bilgiler arasında Türkçe dublaj film seçeneklerinde filmin adı, yapım yılı, genel bilgileri, oyuncu kadrosu, görseller, film kategorisi ve yorumlar gibi birçok nokta yer almaktadır. Film dizi evi sayfası olarak temel amacımız, her zaman hd film izle gibi seçenekler ile sitemiz kullanıcılarının kaliteli yapımlara ulaşmasını sağlamaktır. Orijinal dil, alt yazılı veya Türkçe dublaj seçenekleri ile yerli ve yabancı seçenekleri güncel ve tek bir platform üzerinden paylaşım mantığı ile size ulaştırıyoruz. Her sitemiz kullanıcısı aldığı hizmet sayesinde yasal, kaliteli ve keyifli yayınlar bulma şansına sahiptir. Sitemap